avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 680 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Stagiul complet de cotizare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Stagiul complet de cotizare

Pentru vechimea completa de 35 ani poate fi inclusa si vechimea de 12 ani in agricultura la CAP inainte de 1990?
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 18:33, 6 Februarie 2011
Legea 263/2010
Art. 17

3) Constituie stagiu de cotizare si timpul util la pensie realizat de agricultori, in conditiile reglementate de legislatia privind pensiile si alte drepturi de asigurari sociale ale agricultorilor, anterioara datei de 1 aprilie 2001.


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Daca nu am dat carnetul de munca la scanat voi putea beneficia de pensie? Pribeag Pribeag Carnetul meu de munca este la mine acasa, nu a fost predat nicaieri, la scanat sau altceva. Voi putea sa ies la pensie cand o sa am dreptu legal de pensie ? ... (vezi toată discuția)
Normele de la c.a.p saturniana14 saturniana14 Pentru o persoana de sex masculin,63 ani, care are 34 ani lucrati si care a fost incadrata cu contract de munca la C.A.P. pentru o perioada de 12 ani, se pot ... (vezi toată discuția)
Stagiu cap si stat kokutza kokutza Va rog sa-mi spuneti daca se poate cumula contributia la fondul de pensii ale fostelor CAP-uri, cu contributia la fondul de pensii de stat, astfel ajungand la ... (vezi toată discuția)