Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Transferare persoana condamnata
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Transferare persoana condamnata

buna seara

Daca imi puteti raspunde la o intrebare va rog frumos
Sotul meu este arestat pe carantina in bucuresti deoarece a fost extradat. Are sentinta definitiva din 2006 si asi vrea sa stiu cum este mai bine sa procedez sa poate sa ajunga in penitenciar la bacau. Sa dea el in judecata pe cineva sau sa fie dat el in judecata de cineva. Care varianta este mai rapida ?

Va multumesc anticipat

Nu stiu daca nu e o solutie sa cereti divortului; parca in cazul asta e adus mai aproape de casa
Daca locuiti in Bacau sau aproape,in calitate de sotie ,mergeti la Administratia Nationala a Penitenciarelor in audienta cu un memoriu,prin care solicitati transferarea detinutului mai aproape de domiciliu,pentru a se putea da ocazia familiei sa il viziteze fara alte costuri.
ANP este situata in Bucuresti ,pe str.Maria Ghiculeasa,langa "Strandul Tei"
Puteti trimite si scrisoare recomandata cu confirmare de primire,dar este mai bine daca v-ati deplasa personal.