avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 580 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general D 112
Discuție deschisă în Contabilitate în general

D 112

Buna ziua!
Cine ma poate ajuta cu completarea declaratiei D 112?
Firma nu are activitate, nu are angajati si a depus pana acum declaratiile pe zero.
In instructiunile de completare ale D 112, la sectiunea "Creante fiscale" se specifica ca: În situaţia în care, în perioada de raportare nu au rezultat sume datorate/de
plată pentru impozitul pe venit şi/sau contribuţiile cuprinse în vectorul fiscal, la rubrica
“Suma datorată/de plată” se înscrie cifra 0 (zero).
Necompletarea tabelului din această secţiune, pentru impozitul pe venit sau
contribuţia pentru care există obligaţie declarativă potrivit legii, echivalează cu
nedeclararea obligaţiei respective.
Deci, am trecut cifra 0 (zero), dar nu imi valideaza declaratia pentru ca nu am completat CNP asigurat/i. Cum sa completez daca cu am angajati??
Va rog cine ma poate ajuta pentru a putea completa si depune declaratia ?
S-a mai lovit cineva de aceasta problema ?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: ID CONT STRATEGY SRL , Contabil 17:16, 8 Februarie 2011
a aparut azi o noua versiune. incercati-o!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Depunere declaratie 112 la societate fara angajati jordach jordach Daca o firma nu are nici un angajat se mai depun declaratiile??? A avut angajati pana la 31 decembrie 2010… este inregistrat prin declaratia 010 ca ... (vezi toată discuția)
Cum declar impozitul pe profit zero in d100? mihai_pirjol mihai_pirjol Buna seara, Am un SRL deschis de circa 3 luni de zile, nu am angajati. Pana acum am depus D100 si D102 pe zero. Acum 2 zile am fost sa depun din nou cele ... (vezi toată discuția)
Decl.112 Chris-Cross Chris-Cross Am o problema majora:La o societate nu am salariati. Generarea xml-ului pentru 112 este eronata din aceasta cauza.Cum depun eu 112 daca nu valideaza xml-ul?Va ... (vezi toată discuția)