Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general D 112
Discuție deschisă în Contabilitate în general

D 112

Buna ziua!
Cine ma poate ajuta cu completarea declaratiei D 112?
Firma nu are activitate, nu are angajati si a depus pana acum declaratiile pe zero.
In instructiunile de completare ale D 112, la sectiunea "Creante fiscale" se specifica ca: În situaţia în care, în perioada de raportare nu au rezultat sume datorate/de
plată pentru impozitul pe venit şi/sau contribuţiile cuprinse în vectorul fiscal, la rubrica
“Suma datorată/de plată” se înscrie cifra 0 (zero).
Necompletarea tabelului din această secţiune, pentru impozitul pe venit sau
contribuţia pentru care există obligaţie declarativă potrivit legii, echivalează cu
nedeclararea obligaţiei respective.
Deci, am trecut cifra 0 (zero), dar nu imi valideaza declaratia pentru ca nu am completat CNP asigurat/i. Cum sa completez daca cu am angajati??
Va rog cine ma poate ajuta pentru a putea completa si depune declaratia ?
S-a mai lovit cineva de aceasta problema ?
Multumesc
a aparut azi o noua versiune. incercati-o!