Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale vreau sa-mi vând firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

vreau sa-mi vând firma

Am datorii la stat si vreau sa-mi vand firma cu exact suma cu care sunt datoare la stat. Am vreo sansa?
Sanse sub 0. Cumparatorul va achita datoriile la stat si va da aceeasi suma ca si contravaloare. Se duce la ONRC si infiinteaza o firma noua.
depinde de datorii .
daca ne gandim ca infiintarea unei societati este 1000 -1500 ron cu tot ce trebuie atunci .......
depinde de societate ,de profil,de autorizatii,sunt multe de luat in calcul