avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1724 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale vreau sa-mi vând firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

vreau sa-mi vând firma

Am datorii la stat si vreau sa-mi vand firma cu exact suma cu care sunt datoare la stat. Am vreo sansa?
Cel mai recent răspuns: doberv , utilizator 21:03, 8 Februarie 2011
Sanse sub 0. Cumparatorul va achita datoriile la stat si va da aceeasi suma ca si contravaloare. Se duce la ONRC si infiinteaza o firma noua.
depinde de datorii .
daca ne gandim ca infiintarea unei societati este 1000 -1500 ron cu tot ce trebuie atunci .......
depinde de societate ,de profil,de autorizatii,sunt multe de luat in calcul

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Retinerea la sursa minartmedia minartmedia In anul 2010-2011 am avut contract de munca in societatea pe care o administrez. Anul 2011 a fost un an nefast pentru firma mea, nu am avut activitate, cifra ... (vezi toată discuția)
Pot fi executata silit? pegas001 pegas001 Am cumparat prin credit de la o banca un televizor. Rata o platea sotule meu. In urma divortului sptul nu a mai platit banca.Banca nu m-a anuntat ca am ramas ... (vezi toată discuția)
Dosar penal neplata asigurarilor sociale. minartmedia minartmedia In anul 2010-2011 am avut contract de munca in societatea pe care o administrez. Anul 2011 a fost un an nefast pentru firma mea, nu am avut activitate, cifra ... (vezi toată discuția)