Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Amenintare cu moartea !
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Amenintare cu moartea !

Da , se pare ca am dince in ce mai multi "fani" , fara sa cunosc persoana respectiva am fost amenintat la telefon ca daca mai trec vre-odata pe la o persoana ma baga la portbagaj , si nu mai vad lumina zilei.
La politie daca ma duc ar fi mai rau pentru ca varasu e mare mahar in zona aia in politie , concluzia , nu am ce face .

Asa ca cazul se deschide acum .

Caut un avocat care sa ma reprezinte si sa-l potoleasca , onorariul lui va fi tot ce iese din daune , nu-mi trebuie nici un leu vreau doar sa inteleaga ca nimeni nu face legea si ca nimeni nu are drept de moarte asupra nimanui. asa ca cine e interesat sa lase un mesaj pe privat si va voi suna ..

Multumesc , sper sa fie cineva cu ganduri bune !
Va asigur ca voi urmari sa nu mai dau articolele in forma de citat.
Pentru a depune o plangere penala e nevoie sa existe un faptuitor concret.
O persoana necunoscuta care va ameninta telefonandu-va folosind o cartela telefonica este aproape imposibil de depistat.
Si chiar daca ati stii despre cine este vorba, temerea pe care vi-o produce trebuie sa fie suficient de mare pentru a castiga un asemenea proces.
Mai mult de o amenda penala nu prea sunt sanse sa ia, iar in legatura cu daunele morale... permiteti-mi sa nu prea cred ca le veti obtine pentru o asemenea amenintare telefonica!
Va urez oricum succes in demersul dvs.:D
Bun deci in cazul asta nu-mi ramene decat o solutie se pare

Ii pun pistolu la tampla si ii explic care e treaba , nu respunde afirmativ "greseala de manuire a armelor in legitima aparare "

Vine versiunea aia "decat sa planga mama , mai bine sa planga mata"

Oricum o sa dau un telefon la DNA pt ca se pare ca in cercul ala se cam fac manevre in cadrul politiei , asa ca poate daca aflu ceva le va fi de folos si uite asa ii infund si prietenii !