Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... accident de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

accident de munca

Daca un salariat a avut accident de munca si este doar angajat de 2 saptamani beneficiaza de concediu medical platit chiar daca nu are cotizare?
Trebuie sa stea in medical 60 de zile pentru ca are ghips.
Desigur.