Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca suspendat -crestere copil
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca suspendat -crestere copil

Buna seara.
Va cer ajutorul , sfaturi, pareri.
In calitate de angajator, sunt in urmatoarea situatie:cel mai "de incredere/de baza" angajat, si-a facut cerere de suspendare contract pt.crestere copil.
Toate bune si frumoase, a intrat in "concediu pt.crestere copil", dar in paralel si-a facut firma cu acelasi obiect de activitate, a luat din angajatii mei ...
Intrebarea mea este: cand copilul acestui "domn" va implini 2 ani, sunt obligat sa-l reprimesc? sper sa nu-l mai vad vreodata.
Multumesc .
Sunteti obligat sa-l reprimiti dar daca postul sa restructurat puteti sa-l concediati sau sa-i oferiti alt post.

Nimeni nu este de neinlocuit!