Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... acte din dosar de credit banca
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

acte din dosar de credit banca

Am avut un credit ipotecar.L-am platit, am radiat ipoteca. Acum vreau sa vand casa. Mi se cer incheierea de intabulare facuta la primul credit si dovada in forma autentica cum ca vechiul proprietar a primit banii de credit(adica cei dati de banca).Eu am cumparat acum 8 ani. Pot sa cer de la banca aceste acte din dosarul de credit?
Se solicita actele aceastea deoarece a-ti avut o clauza in contractul de vanzare-cumparare si care a fost intabulata, solicitati de la banca documentele necesare, va sfatuiesc sa mergeti cu contractul de credit sa va gaseasca mai repede si tot la agentia de unde a-ti lut creditul