avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2005 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Conventie civila
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Conventie civila

Buna ziua,

Eu ca SRL as vrea sa inchei o conventie civila(activitati de promovare produse) cu o persoana din afara firmei care are contract de munca si carte de munca in alta parte. In cazul asta, ce impozite trebuie sa ii retin?. As vrea sa le declar si sa le platesc eu.
Cel mai recent răspuns: ContSters61319 , utilizator 13:21, 10 Februarie 2011
Impozitul se plateste prin retinere la sursa 10% sau 16%, depinde de obtiunea colaboratorului.
doar acest impozit pe venit se plateste?
am tot auzit pareri ca s-ar plati atat CAS-ul cati si FNUASS-ul. ????

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce implica o angajare ca prestari servicii?? nicolaem nicolaem am si eu o oarecare problema din lipsa de informatii. o firma din domeniul tehnic din ue, desshide o firmulita in romania pt prestari servicii la firma ... (vezi toată discuția)
Retinere din venit la sursa e_florin e_florin Buna ziua, as dori sa stiu daca in calitate de persoana fizica avand un contract de colaborare cu o persoana juridica si care i-mi opreste 16% (retineri la ... (vezi toată discuția)
Impozit pentru contract de comison georgianagm georgianagm buna ziua, daca eu ca SRL inchei contracte de comision cu persoane fizice , ce trebuie sa platesc lunar ? cei 10 sau 16 % cum se stabileste in contract fiind ... (vezi toată discuția)