Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Conventie civila
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Conventie civila

Buna ziua,

Eu ca SRL as vrea sa inchei o conventie civila(activitati de promovare produse) cu o persoana din afara firmei care are contract de munca si carte de munca in alta parte. In cazul asta, ce impozite trebuie sa ii retin?. As vrea sa le declar si sa le platesc eu.
Impozitul se plateste prin retinere la sursa 10% sau 16%, depinde de obtiunea colaboratorului.
doar acest impozit pe venit se plateste?
am tot auzit pareri ca s-ar plati atat CAS-ul cati si FNUASS-ul. ????