Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cum ridic pensia pe o luna in urma daca nu am fost ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cum ridic pensia pe o luna in urma daca nu am fost acasa?

Mama este pensionara si este arestata preventiv..am fost cu un notar la ea in arest si am facut o procura ca ma imputerniceste sa pot ridica eu pensia...am intrat pe site-ul casei de pensiiam vazut formularul de cerere de pensie din urma iar jos zice ceva de genu "declar pe proprie raspundere ca nu am fost privata de libertate" daca acum sunt eu imputernicit adica ca si cum ar fie ea am dreptul sa semnez in numele ei ca si cum ar fi ea... pe ce nume completez cererea?

Va rog un sfat ceva o indrumare
Va multumesc
Cererea o completati dvs. (sau "pe numele dvs.", ca sa fie mai clar).
Pensia poate fi ridicata personal (nu este cazul) sau prin mandatar cu procura speciala (dvs. sunteti acela).