Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Drept procesul penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Drept procesul penal

Daca un dosar a fost judecat de catre un tribunal intr-o cauza penala respectiv inselaciune de doua ori si s-au pronuntat ,prima solutie achitare si a doua achitare si incetarea procesului penal Curtea de Apel Caseaza cele doua solutii si trimite cauza spre rejudecare la tribunal a treia oara ce solutie ar urma sa pronunte a treia oara tribunalul?
Va rog sa-mi raspundeti cit mai urgent ?
nu avem de unde sa stim deoarece nu se cunoaste motivul ptr care CA a trimis spre rejudecare.
Fara a fi cunoscute actele si lucrarile unui dosar,pentru orice profesionist,este imposibil sa "pronosticheze",viitoare solutii,mai ales intr-un dosar care a cam facut naveta intre diferitele instante,prin exercitarea cailor de atac.