Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Salariu in concediu prenatal
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Salariu in concediu prenatal

Buna ziua,

Rog suport in calculul salariului in timpul concediului prenatal.
Salariu brut ultimele 6 luni = 750 RON (din care decembrie a fost concediu medical).
De la 1 ianuarie este in concediu prenatal.
Ce salariu ar trebui sa primeasca in februarie?

Multumesc.
concediu crestere copil -75% din media sal NET. dupa nastere se numeste concediu postnatal. acesta nu stiu cum se calculeaza dar din experienta va spun ca e mai mare decat indemniz crestere copil.
75% e pentru concediul medical.
Cine-mi poate spune formula de calcul a prenatalului? Sau chiar salariul in sine sa-l calculeze.

Multumesc.