avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 475 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Salariu in concediu prenatal
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Salariu in concediu prenatal

Buna ziua,

Rog suport in calculul salariului in timpul concediului prenatal.
Salariu brut ultimele 6 luni = 750 RON (din care decembrie a fost concediu medical).
De la 1 ianuarie este in concediu prenatal.
Ce salariu ar trebui sa primeasca in februarie?

Multumesc.
Cel mai recent răspuns: siddhis , utilizator 15:16, 11 Februarie 2011
concediu crestere copil -75% din media sal NET. dupa nastere se numeste concediu postnatal. acesta nu stiu cum se calculeaza dar din experienta va spun ca e mai mare decat indemniz crestere copil.
75% e pentru concediul medical.
Cine-mi poate spune formula de calcul a prenatalului? Sau chiar salariul in sine sa-l calculeze.

Multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul concediu medical sarcina/lauzie(prenatal/postnatal) ace27 ace27 Buna ziua!Luminati-ma si pe mine va rog frumos, cu acest prenatal, in legatura cu modul de calcul. Se iau in calcul ultimile 12 luni sau ultimile 6? Din ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie concediu prenatal si postnatal Gabriela Negrut Gabriela Negrut Buna ziua, Va rog sa ma lamuriti, daca se poate, in urmatoarele situatii: Incapand cu jumatatea lunii mai una dintre salariate intra in concediu ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! am o nelămurire în privința concediului de maternitate. ... georgi.477 georgi.477 Bună ziua! Am o nelămurire în privința concediului de maternitate. Acesta se calculează din salariu brut sau net? (vezi toată discuția)