avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1087 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... fonduri nerambursabile pentru tineri
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

fonduri nerambursabile pentru tineri

stiam ca incepand de luna aceasta tinerii pana in 35 de ani puteau sa acceseze fonduri nerambursabile pana la 10 000 euro. are cineva noutati? si imi poate recomanda cineva un consultant pentru proiect? multumesc!
Cel mai recent răspuns: cata2109 , utilizator 12:59, 20 Februarie 2011
Dan Staicut a scris:

shana_bts a scris:

stiam ca incepand de luna aceasta tinerii pana in 35 de ani puteau sa acceseze fonduri nerambursabile pana la 10 000 euro. are cineva noutati? si imi poate recomanda cineva un consultant pentru proiect? multumesc!


Limita maxima e 35 ani. Si limita minima care e?


18 ani.
Am si eu o intrebare ....daca ai un angajat cu 1000 E salariu at pe un an cheltuielile vor fi de 12000 de euro ,adica mai mult decat iti ofera ei !?!
Si prin scutiri de contributii inseamna ca nu platesc nimic pentru angajati la stat timp de 3 ani ??

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Srl d urile...ce facem mai departe? gabyspy2005 gabyspy2005 Am infiintat firmele, dar astia de la cec habar nu au de program! ne a pacalit guvernul? ei cer dovada cofinantarii dar nu dau nici o indicatie in ... (vezi toată discuția)
Fonduri pt tineri intreprinzatori cz_beatrix cz_beatrix buna, as dori sa deschid o afacere si sa profit de fondurile pt tineri intreprinzatori oferite de stat; cum se procedeaza? care sunt demersurile si in ce ... (vezi toată discuția)
Aplicatie srl-d CristiMinc CristiMinc Buna ziua, Referitor la Programul SRL-D, Conditia de varsta sub 35 ani, se refera la faptul ca aplicantul trebuie sa aiba sub 35 de ani la data infiintarii ... (vezi toată discuția)