avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1882 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Neplata furnizor
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Neplata furnizor

Buna..Am o societate si am datori la un furnizor de 76.000 lei care nu ii pot plati (nu am emis file cec sau bilete sunt simplu facturi catre mine).Firma nu are nimic bunnuri si nu mai are alte datori.As vrea sa stiu care sunt consecintele si eventual ceva sfaturi ce sa fac.
Multumesc
Cel mai recent răspuns: ContSters161855 , utilizator 08:40, 21 Februarie 2011
d_ilie_cristian a scris:

ultima actualizare am gasit-o in 2010... daca spuneti ca s-a mai actualizat o data va rog ziceti-mi si mie la ce data ;)


Puţin contează data la care a intervenit ultima modificare a Legii 85/2006, important de reţinut este faptul că valoarea prag este 45.000 lei nu 10.000 lei cum arătaţi mai sus.
Amila a scris:

Puţin contează data la care a intervenit ultima modificare a Legii 85/2006, important de reţinut este faptul că valoarea prag este 45.000 lei nu 10.000 lei cum arătaţi mai sus.

poate pentru dvs nu este important, dar pentru un economist sau jurist indiferent ca este debutant sau un profesionist conteaza

PS: pana la urma am gasit :D
Ultima modificare: Luni, 21 Februarie 2011
ContSters161855, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Datorii la anaf si la furnizori in caz de faliment vali30071986 vali30071986 Am avut un magazin universal care a ajuns la faliment, ramanand astfel in imposibilitatea de a platii la stat tva-ul, impozitul din venit si impozitul pe ... (vezi toată discuția)
Tot despre insolventa Olga67 Olga67 Exista un plafon al datoriilor unei firme pana la care sau de la care se poate cere intrarea in insolventa?Exista cumva o ordonanta data de curand in acest ... (vezi toată discuția)
Insolvabilitate ContSters280612 ContSters280612 Buna ziua, as dori sa stiu daca ANAF poate cere intrarea in insolvabilitate a unui s.r.l. pentru o datorie de 23.000 lei. Multumesc. (vezi toată discuția)