Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Neplata furnizor
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Neplata furnizor

Buna..Am o societate si am datori la un furnizor de 76.000 lei care nu ii pot plati (nu am emis file cec sau bilete sunt simplu facturi catre mine).Firma nu are nimic bunnuri si nu mai are alte datori.As vrea sa stiu care sunt consecintele si eventual ceva sfaturi ce sa fac.
Multumesc
d_ilie_cristian a scris:

ultima actualizare am gasit-o in 2010... daca spuneti ca s-a mai actualizat o data va rog ziceti-mi si mie la ce data ;)

Puţin contează data la care a intervenit ultima modificare a Legii 85/2006, important de reţinut este faptul că valoarea prag este 45.000 lei nu 10.000 lei cum arătaţi mai sus.
Amila a scris:

Puţin contează data la care a intervenit ultima modificare a Legii 85/2006, important de reţinut este faptul că valoarea prag este 45.000 lei nu 10.000 lei cum arătaţi mai sus.

poate pentru dvs nu este important, dar pentru un economist sau jurist indiferent ca este debutant sau un profesionist conteaza

PS: pana la urma am gasit :D
ContSters161855, utilizator