avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 977 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... recurs la cerere in anulare
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

recurs la cerere in anulare

exista urmatoarea situatie
S-a introdus o somatie de plata. Cererea a fost admisa. Debitoarea a depus cerere in anulare, cerere care a fost admisa in parte. Nemultumita de admiterea in parte a cererii sale, debitoarea a facut recurs.
Precizez faptul ca, sentinta pronuntata in urma judecarii cererii in anulare a fost data fara cale de atac.
Ce ma sfatuiti sa fac in aceasta situatie, vis-a-vis de recursul introdus de catre debitoare.

Multumesc
Cel mai recent răspuns: ContSters322003 , utilizator 19:02, 23 Mai 2014
sa depuneti intampinare in dosarul de recurs.
~ Conținut șters la cerere ~
Dar ar fi putut fi atacata cererea in anulare pe alta cale? Daca recursul nu se mai foloseste din 2004 parca?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Anulare somatie de plata OANA GORAN OANA GORAN am facut somatie de plata impotriva unui debitor, instanta a admis-o apoi primesc citatie pt anulare somatie de plata, de ce? care ar fi cauzele anularii????? (vezi toată discuția)
Somatie de plata - cai de atac OG 5/2001 -somatia de plata-, dupa modificarile din L.195/2004, prevede ca ordonanta respectiva poate fi atacata de debitor cu cerere in anulare (art.8 pct. ... (vezi toată discuția)
Intrebare... stanceni stanceni Buna ziua! Speta mea e cat se poate de ciudata. Am initiat procedura somatiei de plata impotriva unui debitor caruia i-am prestat anumite servicii. Am ... (vezi toată discuția)