Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Bunurile din domeniul public al statului
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Bunurile din domeniul public al statului

am si eu o nelamurire.in satul meu a disparut un drum fiind ocupat de o persoana fizica.acest drum era un drum vechi care ar trebui sa fie in domeniul public dar respectivul l a inclus in proprietatea sa.am solicitat primariei un act ceva care sa demonstreze cum s a desfiintat respectivul drum dar mi s a raspuns ca nu au.am sanse sa cistig in contencios deoarece drumul apare in 1990 ca avind proprietar consiliul local?
Pai da,se poate legal dar consiliul local nu are nici un act ca acoperire pur si simplu un fost primar si a marit curtea si l a trecut in titlu ca suprafata,respectivul drum.daca nu este un act inregistrat la primarie ,pot sa ma adresez in contencios?