Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... radiere autoturism
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

radiere autoturism

Autoturismul a apartinut tatalui meu care a decedat.Succesiunea am facut-o in instanta care s-a terminat printr-o tranzactie iar masina mi-a revenit mie.Am hotarare definitiva.As dori sa radiez masina si s-o dau la dezmembrari.Va rog sa-mi spuneti daca pot acest lucru tinand cont ca in actele masinii proprietar este trecut tatal meu. Cum trebuie sa procedez?Va multumesc!
Cu hotarirea de parta legalizata va duceti la administratia fiscala aprimariei de care apartineti si faceti cerere in acest sens, dupa nce este trecuta pe numele dv. p[uteti face alte demersuri