Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Amenda penala- administrator srl
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Amenda penala- administrator srl

Buna ziua , daca administratorul unei societati comerciale are amenda penala inscrisa in cazier mai poate fi administrator al societatii ?
depinde pentru ce a fost condamnat/amendat... daca este pentru abuz de incredere, gestiune frauduloasa, inselaciune ori delapidare acesta NU mai are dreptul de a administra societati ;)