Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... mai multe suspendari?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

mai multe suspendari?

Buna ziua
Am si eu o intrebare dac cineva a fost condamnat cu suspendare ce sanse are sa mai primeasca alta.
Faptele toate sunt inainte de a avea suspendarea prin hotarare definitiva.
daca exista maimulte fapte pe rol cate suspendari poate lua o persoana.
Raspuns:
Pana i se pare unui judecator ca prea a intins coarda.
Parerea mea este ca la a treia deja o sa ia cu executare.
Este posibila aplicarea unei pedepse cu executare,existand temeiuri in acest sens.
Totul este la aprecierea magistratului care solutioneaza cauza.