avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1391 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Vanzare site / domeniu internet pe pf sau pj?
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Vanzare site / domeniu internet pe pf sau pj?

Doresc sa vand siteul meu. Am inteles ca la rotld transferul se face gratuit, neputand sa-l revand - ok. Insa, siteul va avea un pret - ma puteti ajuta cu un draft de contract?

As dori sa vand siteul pe pf desi e luat pe firma. Cum pot face trecerea de la PJ la PF ?

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Alexandru-Gabriel , utilizator 22:28, 19 Februarie 2011

Factura si chitanta emisa de PJ pentru PF.
Apoi faci transferul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Leasing lisandraa lisandraa buna ziua problema mea este:am facut contract de leasing pe societate si acum am primit ultima factura de la rci leasing.vreau sa trec masina pe persoana ... (vezi toată discuția)
Site pe pf - il pot vinde/dona firmei mele? pokka pokka Am un site inregistrat pe numele meu (persoana fizica). Am o firma si vreau sa vand/donez siteul firmei mele. Este legal sa fac acest lucru? Ce trebuie sa ... (vezi toată discuția)
Revanzare site achitat partial ndianaz ndianaz Buna ziua! Am si eu o intrebare si nu prea stiu cui sa ma adresez. Problema este urmatoarea: (sunt P.F.A.) In luna Ianuarie a acestui an am facut un site (cu ... (vezi toată discuția)