Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Trecerea de pe persoana juridica pe persoana fizica
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Trecerea de pe persoana juridica pe persoana fizica

Cum pot sa fac trecerea de la pers juridica la pers fizica pentru a vinde un site ? (domeniul, siteul sunt facute pe firma)...
puteti inchide firma, iar patrimoniul acesteia va intra in posesia asociatilor dupa lichidare (acum nu stiu daca exista si alta posibilitate... eu am zis ce stiu ;) )
dar nu prea inteleg de ce trebuie sa treceti de la pj la pf, ca se poate vinde si ca persoana juridica ;) catre o alta persoana juridica sau fizica
ContSters161855, utilizator
firma are datorii...
Atentie cu domeniul pentru ca nu se poate vinde !!!