avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 607 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... impozite,taxe vanzari case
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

impozite,taxe vanzari case

Buna ziua,

puteti sa-mi spuneti care este impozitul pe care il voi plati la vinderea unei case,
si in care din situatii se plateste tva(tot la vanzare casa ma refer)

Va multumesc
Cel mai recent răspuns: marianadamacus , utilizator 14:53, 16 Februarie 2011
Buna ziua,
trebuie sa intrebati la un notar, pentru ca depinde de mai multi factori si de actele pe care le aveti. intrebati la mai multi notari ca s-ar putea sa fie diferente la suma.
multumesc,

m-am temut ca e 16 %, ca acum cu atatea modificari legislative, nu poti sa stii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vanzarea unui apartment presupune plata de impozit 16%? ContSters89081 ContSters89081 Detin din 1999 un apartament, obtinut prin schimb de proprietati.In 2007 am vandut partea mea de proprietate - o jumatate - detinuta impreuna cu sora mea. In ... (vezi toată discuția)
Vanzare societate e_florin e_florin Buna ziua, Vreau sa vand o societate cu toate bunurile aflate in proprietate(cladiri,terenuri) Doresc sa aflu ce taxe catre stat am de platit la suma cu ... (vezi toată discuția)
Import marfa din polonia (intracomunitar), cum se plateste tva sucala10 sucala10 Buna Ziua, Puteti sa-mi spuneti daca o firma din Romania platitoare de tva, importa haine din Polonia de la comercianti diferiti, cu scopul de a le vinde in ... (vezi toată discuția)