Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... impozite,taxe vanzari case
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

impozite,taxe vanzari case

Buna ziua,

puteti sa-mi spuneti care este impozitul pe care il voi plati la vinderea unei case,
si in care din situatii se plateste tva(tot la vanzare casa ma refer)

Va multumesc
Buna ziua,
trebuie sa intrebati la un notar, pentru ca depinde de mai multi factori si de actele pe care le aveti. intrebati la mai multi notari ca s-ar putea sa fie diferente la suma.
multumesc,

m-am temut ca e 16 %, ca acum cu atatea modificari legislative, nu poti sa stii.