Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... comunicare intampinare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

comunicare intampinare

in cadrul unui recurs, recurentul poate sa solicite la primul termen comunicarea intampinarii? care este practica instantelor in acest sens?
exista posibilitatea ca intimatul sa fi depus intampinarea cu mai mult de 5 zile inaintea termenului de judecata, insa recurentul nu este din localitatea unde se judeca procesul.
pai pe citatie scrie ca se poate depune intampinare cu cel putin cinci zile inainte de termen si asta ca sa ajunga la dosar toate piesele.important este sa fie la termenul de judecata.
Da, poate solicita instantei sa i se acorde un nou termen de judecata pentru a lua cunostinta de inatmpinare si, in acest sens, poate solicita sa i se inmaneze un exemplar de pe intampinare.