Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... pot primi indemnizaria pt cresterea copilului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

pot primi indemnizaria pt cresterea copilului

sunt agent provident si figurez ca pfa daca raman insarcinata pot lua indemnizatia de crestere a coplilului? imi pot desface contractul de colaborare daca raman insarcinata?
Daca veti realiza venituri ca PFA in ultimul an anterior datei nasterii copilului timp de 12 luni, atunci puteti beneficia de indemnizatia pentru CCC.