Forum Discuţii juridice Executare silită casa achizitionata prin licitatie de la banca
Discuție deschisă în Executare silită

casa achizitionata prin licitatie de la banca

Buna ziua!
Am vrut sa cumpar o casa, dar pentru ca pe extrasul de carte funciara erau inregistrate cateva procese, nu am mai incheiat tranzactia. urmeaza ca aceasta casa sa fie scoasa la licitatie de banca care are ipoteca de grad 1.
Daca o cumpar de la banca prin licitatie, vor mai putea aparea probleme dupa ? (ma gandesc la alti creditori ai actualilor proprietari care nu s-au inscris in cartea funciara la momentul licitatiei, sau alti terti sa conteste modul de dobandire al actualilor proprietari asupra imobilului ... sau orice altceva)
Nu cred ca s-ar putea atata timp cand exista o hotarare de executare silita,implicit scoaterea imobilului la licitatie!
dupa ce veti dobandi posesia imobilului prin procesul verbal de licitatie, imobilul nu mai poate fi urmarit de creditori.