Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... lipsa stampilei de pe incheierea de atestare ...
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

lipsa stampilei de pe incheierea de atestare (avocatiala)

1. Sanctiunea?
2. Sanctiunea in cazul stampilarii cu stampila avocatiala doar a unora dintre exemplarele aceluiasi act?

Concret, exista "stampila" patrata cu: " In conformitate cu dispozitiile articolului 3 alin. (1) lit. c) din Legea |nr. 51/1995 atest data, identitatea partilor si continutul prezentului act..." data semnatura avocatului si numarul incheierii de atestare dar nu exista stampila rotunda (cu forma de exercitare, baroul, etc).

Este valabila sau nu incheierea de atestare?
k17, utilizator
Depinde...ar putea fi vorba de inopozabilitate dar daca s-a semnat de parti pe toate paginile nu se mai poate discuta.