avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 521 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... lipsa stampilei de pe incheierea de atestare ...
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

lipsa stampilei de pe incheierea de atestare (avocatiala)

1. Sanctiunea?
2. Sanctiunea in cazul stampilarii cu stampila avocatiala doar a unora dintre exemplarele aceluiasi act?

Concret, exista "stampila" patrata cu: " In conformitate cu dispozitiile articolului 3 alin. (1) lit. c) din Legea |nr. 51/1995 atest data, identitatea partilor si continutul prezentului act..." data semnatura avocatului si numarul incheierii de atestare dar nu exista stampila rotunda (cu forma de exercitare, baroul, etc).

Este valabila sau nu incheierea de atestare?
Ultima modificare: Joi, 17 Februarie 2011
k17, utilizator
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 16:13, 17 Februarie 2011
Depinde...ar putea fi vorba de inopozabilitate dar daca s-a semnat de parti pe toate paginile nu se mai poate discuta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Onorariu avocat marinica71 marinica71 pot depune in instanta chitantele care arata onorariu avocatului in cazul in care castig un proces?imi pot recupera cheltuielile?multumesc! (vezi toată discuția)
Model incheiere dare data certa si.. Irina S. Irina S. Va rog, imi poate da cineva un model de Incheiere de data certa? Totodata, imi puteti spune ce timbre trebuie sa prezinte partea pentru a obtine aceasta ... (vezi toată discuția)