avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1469 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... proces rog ajutor
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

proces rog ajutor

am fost uzucapat cu un teren de 8 000 m , si ma m dus la un avocat care ma ajuta cu proces dar ma costa 4000 ron , e mult ??
cine ma uzucatap sa trecut in cf , cu toate ca terenu e sub legea 18 si inca nu ma u impropietarit statul ,
avocatu mi a zis ca vom cerere la instanta ca cf sa revina la starea dinaintea uzucaparii
e bine
Cel mai recent răspuns: Gabriel Zagrean , Avocat 16:43, 17 Februarie 2011
mai pot solicita comisiei de impropietariri sa ma impropietareasca daca am fost uzucapat ?
onorariul solicitat este chiar decent. o sa primiti toate indrumarile,posibilitatile,etc de la avocatul dvs

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea 18 comisia de punere in posesie rog urgent ajutor alex197908 alex197908 buna , comisia de punere in posesie pe legea 18 nu trebuie sa verifice si extrasele cf , cand te pun in posesie ? am un teren si au venit sa ma puna in ... (vezi toată discuția)
Onorariu avocat anamaria2009 anamaria2009 buna seara. speta mea este urmatoarea: divort cu partaj prin tranzactie, totul de comun acord. avocatul ne cere onorariu 8% din valoarea masei partajabile. ... (vezi toată discuția)
Va rog mult sa imi raspundeti cat mai corect cu putinta! tyckuboss tyckuboss In urma cu doi ani,m-am apucat de afaceri fara sa stiu macar ce inseamna sa ai o firma!M-am apucat de afaceri la indrumarea unchiului meu care este primar si ... (vezi toată discuția)