Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... mostenire dupa mama
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

mostenire dupa mama

Dupa decesul unuia dintre soti, sotul supravietuitor mai are un fiu.
Acest sot supravietuitor poate instraina imobilul fara ca fiul sa isi dea acordul.
Mentionez ca nu s-a facut succesiunea.
Se poate face o notificare la Cartea funciara? Asta ca sa nu poata sa vanda ?
Sa inteleg ca e corect ceea ce am postat ieri pe forum la acest subiect ?