Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... AMENDA
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

AMENDA

Am primit amenda astazi 13.mai.2008 in zona Calea Victoriei ca am traversat prin locuri nepermise....Amenda este de 100 ron si daca o platesc in 2 zile de 50 RON....Va rog mult de tot sa imi spuneti daca nu platesc aceasta amenda ce mi se poate intampla!
Mentionez ca nu am proprietatii dar domiciliez la adresa din buletin.
Va multumesc si vreau un raspuns urgent dn partea dvs !
De ce nu vrei sa platesti?? Doar nu este o suma mare?? Ai gresit si trebuie sa suporti consecintele faptelor tale. :wave:
La adresa unde locuiesti daca este apartamentul tau sau al parintilor tai trebuie sa platesti anual impozit , asadar amenda aceasta dar in valoarea ei totala de 100 ron se va adauga la impozit cu specificatia ca la suma de ..... impozit anual se adauga si amenda de .... din data de ..... Parerea mea este sa o platesti ca tot nu scapi !
Se poate trece la executarea silită!:D
Atenţie, se plătesc şi penalităţi şi dobânzi la suma datorată!;)
Dacă nu există bunuri mobile sau imobile pe numele dv. pentru care să plătiţi impozit, executarea silită se poate face prin poprire pe veniturile realizate (salariu, pensie etc.).;)