Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... FISA FISCALA PE 2010
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

FISA FISCALA PE 2010

Din cate am inteles de anul acesta este obligatorie depunerea la adm. fin. si a fisei fiscale pe 2010.
Eu pana acum n-am mai facut fisa fiscala si vreau sa stiu pentru cine o fac. pentru toti cei pe care i-am declarat in D205( CC , CIM si CM )? sau doar pe cei cu CIM??
- de ce intreb: in titlul declaratiei spune " privind impozitul pe veniturile din salarii pentru anul .... "

Scap de draq dau de tac-su X-(...in noapte asta am nevoie de muuuulta cafea :((
Conform codului fiscal art 56. Informaţiile referitoare la calculul impozitului pe veniturile din salarii se cuprind în fişele fiscale.
Deci este vorba de veniturile din salarii.
Popa Adrian, Contabil
Multumesc pt. raspunsul prompt
Trebuie sa ai grija ca ce ai declarat pana acum in Decl. 100 sa coincida cu ce vei scrie in FF, altfel chiar dai de personajul la care faci referire.
Noi la as. completam aceste FF la toata lumea de ve-o 5 ani cred. Descarci formularele si GO!
Impozitul din veniturile din salarii (cod 602) nu este acelasi lucru cu impozitul pe venitul din CC sau contracte civile (cod 616).
Sunt tratate diferit de ANAF.
Cred ca am inteles bine, FF 2010.
Sigur ca sunt tratate diferit de aceea sunt doua tipuri de FF, repectiv FF1 pentru personal cu CIM si FF2 pentru cei cu CC.
Trebuie sa le completam, cred ca termenul de depunere este 28 febr., deci...