avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 984 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general declaratie 200/202
Discuție deschisă în Contabilitate în general

declaratie 200/202

in anul 2004 am fost angajata :
- 2 firme (am primit fisele fiscale ff1)
-1asociatie de proprietari contract de munca cu timp partial de 2 ore (am primit ff2)
-1 asociatie de proprietari cu conventie civila in baza codului civil activitati independente (fara autorizatie) platind impozit 10%(am primit o declaratie/adeverinta)
de la administratia financiava am primit declaratia 200 si declaratia 202 .
nu stiu cum sa le completez
chiar nu stie nimeni !
incearca pe www.conta.ro sau pe www.datacont.ro. poti sa intri si pe [ link extern ] .
Decl.202 se completeaza pt ven.din act.indep(ven.cu retinere la sursa)
Decl.200 se completeaza cu ven.din act.indep la cap.A si ven.salariale(FF1+FF1+FF2) la cap.B .La acesta decl se ataseaza copii dupa 202 si FF

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salarii mamina mamina As dori sa stiu ce taxe se platesc la stat pentru salariile administratorului , presedintelui si femeia de serviciu. Se intocmeste decl.100 ca la orice ... (vezi toată discuția)
Fisa fiscala pe 2010 b3rt1 b3rt1 Din cate am inteles de anul acesta este obligatorie depunerea la adm. fin. si a fisei fiscale pe 2010. Eu pana acum n-am mai facut fisa fiscala si vreau sa ... (vezi toată discuția)
Ce trebuie depus la administratia financiara? Monik007 Monik007 Buna ziua! Sper sa fi gasit corect subcategoria - intrucat am o nelamurire despre formularele pe care trebuie sa le completez / depun pana pe 15 mai. In ... (vezi toată discuția)