Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... cum pot sa obtin custodia ficei mele?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

cum pot sa obtin custodia ficei mele?

ce sanse am sa obtin custodia ficei mele??
fetita mea are 12 ani si sta cu parinti tatalui, timp de 5 ani nu mau lasat nici macar sa o vad o vedeam pe ascuns la scoala, de 2 ani o pot vedea dar numai in prezenta lor nu o pot loa in vacanta de vara sau pt weekend , :(
Ce pot face si ce sanse am?
atunci de ce nu solicitati reincredintarea minorei in instanta ? desigur trebuie sa si dovediti ca este in interesul acesteia sa locuiasca cu d-voastra si nu cu bunicii paterni...
Promovati actiune de reincredintare a minorei.
Este necesar sa probati ca imprejurarile avute de instanta la luarea acestei masuri s-au schimbat si ca puteti oferi fiicei dvs. conditii optime de crestere si educare.
Minora va fi ascultata de catre instanta cu privire la optiunea sa privind reincredintarea, iar daca aceasta doreste acest lucru si celelalte probe sunt administrate in maniera in care se impune in cazul unui astfel de proces, sansele sunt de partea dvs.
Angajati avocat.