Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării Pot obtine credit daca sunt in biroul de credit ?
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

Pot obtine credit daca sunt in biroul de credit ?

Buna ziua ,
Pot obtine credit daca eu sunt inregistrat in biroul de credit cu restante iar sotia nu ? In acest caz sotia poate contracta singura un credit ?
Multumesc.
Nu prea cred, pt ca cei de la banca au obiceiul sa verifice familia la CRB
Atentie la raspunsuri ! Puteti obtine credit chiar si dvs. daca nu aveti mai mult de 90 zile restanta , prin refinantarea si suplimentarea creditului existent daca veniturile pot sustine o astfel de rata. DAR , ATENTIE !!!! Sotia daca nu a fost coplatitor pentru creditele dvs. , deci nu apare in Biroul de credit , poate contracta singura un credit fara ca dvs. sa participati cu veniturile la noua finantare . Pentru detalii ma puteti contacta : ovidiu.barbalata@kiwifinance.ro

Cu siguranta puteti obtine un credit.In conditiile actuale cand piata este partial blocata si bancile doresc sa isi recupereze din sumele acordate credit, iar biroul de credit nu reprezinta o conditie obligatorie, el este optional si tine de politica fiecarei banci daca este sau nu luat in considerare.Depinde de la caz la caz, sunt oameni cu multe credite mici la multe unitati bancare si intazierile sunt inevitabile.Asta nu inseamnaca acel clinent nu prezinta bonitate sau ca este rau platnic.