Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii deducere personala
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

deducere personala

daca am au copil in intretinere care este valoarea deducerii personale ce mi se opreste pe statul de plata
Deducerea personala de baza este o suma care va ajuta la calcularea impozitului pe salariu.
Daca aveti un copil in intretinere deducerea este de 350 lei si o sa vi se retina un impozit mai mic.