avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 526 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Poate fi atacata Decizia Curtii de Apel?
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Poate fi atacata Decizia Curtii de Apel?

La instanta de fond mi-a fost admisa cererea de inmatriculare a unui auto fara plata taxei de poluare.Prefectura a depus recurs,iar la Curtea de Apel Brasov,instanta a admis recursul,astfel s-a dat o decizie irevocabila,respingandu-mi cererea.Mai pot ataca aceasta decizie?Cum?
Cel mai recent răspuns: 666. , utilizator 18:21, 16 Martie 2011
Ati terminat caile de atac interne. In aceste conditii va puteti adresa Curtii Europene de Justitie pentru a constata incălcarea dreptului comunitar.

Succes!
Nyku75 a scris:

La instanta de fond mi-a fost admisa cererea de inmatriculare a unui auto fara plata taxei de poluare.Prefectura a depus recurs,iar la Curtea de Apel Brasov,instanta a admis recursul,astfel s-a dat o decizie irevocabila,respingandu-mi cererea.Mai pot ataca aceasta decizie?Cum?

Contestatie in anulare, apoi revizuire daca este cazul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Proceduri cedo marinica71 marinica71 am o hotarare definitiva si irevocabila la iccj intr un proces civil de stabilire a succesiunii unde mi s au incalcat mai multe drepturi.pot face o sesizare la ... (vezi toată discuția)
Plangere cedo bcory bcory Buna seara, Ma poate ajuta cineva cu un formular si cu ceva sfaturi pt. a redacta o plangere la CEDO? Fac precizarea ca am luat cunostiinta de durata de 6 ... (vezi toată discuția)
C.e.d.o Angela Rauta Angela Rauta Sunt nedreptatita in dosarul nr 1642/277/2008 al judecatoriei Patarlagele pentru ca Tribunalul Buzau a dat o Decizie definitiva si irevocabila pe data de 20 ... (vezi toată discuția)