Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Poate fi atacata Decizia Curtii de Apel?
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Poate fi atacata Decizia Curtii de Apel?

La instanta de fond mi-a fost admisa cererea de inmatriculare a unui auto fara plata taxei de poluare.Prefectura a depus recurs,iar la Curtea de Apel Brasov,instanta a admis recursul,astfel s-a dat o decizie irevocabila,respingandu-mi cererea.Mai pot ataca aceasta decizie?Cum?
Ati terminat caile de atac interne. In aceste conditii va puteti adresa Curtii Europene de Justitie pentru a constata incălcarea dreptului comunitar.

Succes!
Nyku75 a scris:

La instanta de fond mi-a fost admisa cererea de inmatriculare a unui auto fara plata taxei de poluare.Prefectura a depus recurs,iar la Curtea de Apel Brasov,instanta a admis recursul,astfel s-a dat o decizie irevocabila,respingandu-mi cererea.Mai pot ataca aceasta decizie?Cum?

Contestatie in anulare, apoi revizuire daca este cazul.