Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract pe perioada determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract pe perioada determinata

Buna ziua!
Sunt angajata la o firma privata pe perioada determinata de 3 luni, apoi a fost prelungit pe inca 3 luni. Conform actului aditional, acest contract expira la 01.03.2011. Intre timp m-am imbolnavit si am concediu medical care depaseste data de 01.03.2011.
As dori sa-mi spuneti daca firma imi incheie cartea de munca cu data de 01.03.2011 sau cu data de incetare a concediului medical. Mai exact, vreau sa stiu daca concediul medical prelungeste contractul de munca incheiat initial.
Multumesc anticipat!
Alina Ianici
C.i.m. va inceta de drept la data de 01.03.2011, daca nu se prelungeste durata acestuia.

Concediul medical nu prelungeste durata unui c.i.m.
Multumesc mult pentru raspuns.
As dori sa mai intreb ceva, dupa 01.03.2011 voi intra in somaj, in acest caz cine imi va plati concediul medical?
O seara placuta!