Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... neplata credit
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

neplata credit

Atunci cand nu se achita creditul nici de girant...se face poprire 1/3 din salariu doar girantului sau si celui care a facut imprumutul..Va multumesc
Buna seara !
Procedura de executare silita va privi in primul rand bunurile / veniturile titularului imprumutului , iar in masura in care acestea sunt considerate ca fiind neindestulatoare se pot urmari veniturile girantului/ilor ...
deci intai il ia pe el la bani marunti si apoi girantul?
DA