Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort

sant divortat din 2005 insa fosta sotie i mi interzice sa mi vad cei 2 copilasi ,se poate face ceva in acest sens avand in vedere ca fosta sotie a parasit tara impreuna cu cei 2 copii fiind stabilita in BELGIA.
Aveti un program de vizitare stabilit printr-o hotarare judecatoreasca ?
Reveniti cu detalii pentru a primi ulterior un raspuns complet.
Daca aveti o rezolutia poate ca va folosesc de reteaua juridica europeana: [ link extern ]
vorbiti cu avocatul dv.
NU AM NICI UN PROGRAM DE VIZITARE STABILIT DE JUDECATOR,DEOARECE JUDECATORU SPUNE SENTINTA ESTE VALABILA PE TERITORIUL ROMANIEI SI NU IN AFARA !
Pentru a putea pune in executare o hotarare privind stabilirea relatiilor cu minorii sau pentru a putea formula o plangere penala pentru savarsirea infractiunii prev de art.307 al. 2 c.pen.-nerespectarea masurilor privind incredintarea, trebuie in prealabil sa formulati si sa obtineti o hotarare prin care sa va fie stabilit un program de vizitare al minorilor.
Abia ulterior, puteti proceda la variantele de mai sus, in situatia in care fosta sotie va ingradeste dreptul stabilit prin hotarare.
de accord cu dvs.insa daca ea locuieste in belgia si eu in romania nu vad cum se mai pune in aplicare ceva sau cum as putea sa mi vad copiii