Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort

sant divortat din 2005 insa fosta sotie i mi interzice sa mi vad cei 2 copilasi ,se poate face ceva in acest sens avand in vedere ca fosta sotie a parasit tara impreuna cu cei 2 copii fiind stabilita in BELGIA.
Judecatorul nu poate sa nu indiplineasca Regulamentului (CE) nr. 2201/2003 al Consiliului care apare la linkul care ti -am aratat mai sus. Faci o cererea temeiat in acel regulament comunitar direct aplicabil.
Dreptul de a avea legaturi personale cu minorii este unul prevazut de lege, prin urmare o hotarare obtinuta in acest sens poate fi pusa in aplicare chiar daca vorbim de Belgia.
Angajati avocat.