Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Instructiunile nr. 191/2010 de aplicare a HG nr. ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Instructiunile nr. 191/2010 de aplicare a HG nr. 735/2010 pentru recalcularea pensiilor militare

buna seara. Stiu ca H.G.735/2010 pentru recalculara pensiilor militare este abrogata.Imi puteti spune daca Instructiunile 191/2010 de aplicare a HG 735/2010 mai sunt valabile? Se mai pot lua in considerare? Multumesc.
Vedeti dvs., desi HG a fost abrogata, instructiunile nu. Ele sunt inca pe site-ul mai.gov.ro, ca de altfel si HG abrogata. In principiu ele nu mai pot fi luate in considerare, dar ce mai este legal? Trebuiau anulate si toate deciziile recalculate emise in decembrie. MAI nu a mai actualizat din 27.01.2011, desi se precizeaza ca actualizarea se face saptamanal. Foarte multe intrebari fara raspuns. Cred ca se mai pregateste ceva.