Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... abuz de functie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

abuz de functie

ce pedeapsa poate primi un director de scoala care-si jigneste angajatii?(nesimtiti, prosti, cretini)
Fapta d-lui director este o contravenţie şi poate fi amendat de politie. Faceti o sesizare comună la Inspectoratul şcolar şi solicitaţi destituirea din funcţie pentru comportament necorespunzător cu subalternii.
ana maria popescu a scris:

ce pedeapsa poate primi un director de scoala care-si jigneste angajatii?(nesimtiti, prosti, cretini)

In acest caz, se poate antrena raspunderea diciplinara a directorului.