avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 798 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... abuz de functie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

abuz de functie

ce pedeapsa poate primi un director de scoala care-si jigneste angajatii?(nesimtiti, prosti, cretini)
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:16, 24 Februarie 2011
Fapta d-lui director este o contravenţie şi poate fi amendat de politie. Faceti o sesizare comună la Inspectoratul şcolar şi solicitaţi destituirea din funcţie pentru comportament necorespunzător cu subalternii.
ana maria popescu a scris:

ce pedeapsa poate primi un director de scoala care-si jigneste angajatii?(nesimtiti, prosti, cretini)


In acest caz, se poate antrena raspunderea diciplinara a directorului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am fost jignit de un profesor Emanuel1221 Emanuel1221 Azi la ora 12 trebuia sa plecam cu doamna diriginta intr-o excursie la gradina botanica si cativa dintre noi sau cerut sa plece . Eu am zis ca nu am bani la ... (vezi toată discuția)
Ce masuri se pot lua in ceea ce priveste comportamentul si atitudinea unei invatatoare fata de copii si fata de parinti? easz23 easz23 Buna ziua, Din pacate nu sunt singurul parinte care are nemultumiri privind comportamentul si atitudinea unei invatatoare. Copilul meu este in clasa a II a, ... (vezi toată discuția)
Violenta in scoala. ce masuri pot fi luate in cazul unui elev violent? danutzik danutzik Buna ziua ! Copilul meu a fost batut in scoala ,in timpul unei pauze ,de un altul de la alta clasa ,acesta din urma este cunoscut in scoala ca un \\"copil ... (vezi toată discuția)