Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cote de mostenire pentru copii din 2 casatorii diferite
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cote de mostenire pentru copii din 2 casatorii diferite

Buna dimineata!
Am o cunostinta cu urmatoarea situatie familiala: un copil din prima casatorie si apartament proprietate personala cumparat inainte cu 3 ani de a doua casatorie. Are inca un copil din a doua casatorie; in timpul acestei casnicii au cumparat o casa si o masina. Daca Doamne fereste i se intampla ceva rau cunostintei mele, cum se impart bunurile intre cei doi copii si sot? Multumesc.
:offtopic:
Doamna avocat Romascanu este o persoana absolut deosebita si o profesionista exceptionala! I-am urmarit de-a lungul timpului raspunsurile clare si pe intelesul tuturor. :bow: :vishenka:
Deeeci, d-na Romascanu, am vrut sa scriu si despre umorul (duhul/hazul/spiritul) dvs, dar n-am vrut sa credeti ca sunt lingusitoare (mâglisitoare/ îmbunătoare/ măgulicioasa) cu moderatorii :">
:) :innocent::vishenka: multumesc :bow:
romascanu, moderator