Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... retragere membru fondator asociatie non-profit
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

retragere membru fondator asociatie non-profit

pt ca un membru fondator,fie si membru in consiliu director trebuie sa mergem la judecatorie ?

un membru din consiliu director poate fi renumerat?
Intai faceti hotararea de modificare a actului constitutiv, apoi persoana desemnata tot in acea hotarare merge si depune dosarul la judecatorie.
Da, daca actul constitutiv/statutul prevede acest lucru, poate primi REMUNERATIE. (ReNUMERATIA este altceva)