Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Certificat atestare fiscala
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Certificat atestare fiscala

In cazul incheierii anticipate a unui contract de leasing pt un autoturism,prin cesiunea de catre o persoana juridica catre o persoana fizica,certificatul de atestare fiscala pentru declararea bunului la DITL trebuie eliberat pe numele firmei utilizatoare sau firmei de leasing ?
Certificatul fiscal se va emite pe numele celui care are inscris in rol autoturismul in momentul perfectarii actelor. Abia dupa ce deveniti proprietar si faceti declaratia in acest sens la DITL , se va emite un certificat pe numele noului proprietar