Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cum recuperez ultimul salariu de la patron
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cum recuperez ultimul salariu de la patron

Patronul ma duce cu vorba de 8 luni cu ultimul salariu:(
Am vb. la telefon si numai promisiuni dar se pare ca este rea vointa
ce pot face?
pe site itm nu este nimic la cine sa te plangi(dar vorbim de informatizare astia nu au fost in stare sa acualizeze nr. de telefon dar pagina de net)
Cum pot face o relamatie?
va multumesc
Ps.

Cum ne putem apara de acesti patroni?
Ca ne cere lumea sa muncim .. muncim

Am 54 de ani si se pare ca nici paznic nu pot:(
va multumesc anticipat
wolfallo, utilizator
Pentru recuperrarea ultimului salariu va puteti adresa ITM-ului in a carui raza isi are sediu fostul dvs angajator, Inspectiei Muncii - for superior ITM-ului si/sau instantei de judecata (Tribunalul in a carui raza aveti domiciliu).