avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 572 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cum recuperez ultimul salariu de la patron
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cum recuperez ultimul salariu de la patron

Patronul ma duce cu vorba de 8 luni cu ultimul salariu:(
Am vb. la telefon si numai promisiuni dar se pare ca este rea vointa
ce pot face?
pe site itm nu este nimic la cine sa te plangi(dar vorbim de informatizare astia nu au fost in stare sa acualizeze nr. de telefon dar pagina de net)
Cum pot face o relamatie?
va multumesc
Ps.

Cum ne putem apara de acesti patroni?
Ca ne cere lumea sa muncim .. muncim

Am 54 de ani si se pare ca nici paznic nu pot:(
va multumesc anticipat
Ultima modificare: Sâmbătă, 26 Februarie 2011
wolfallo, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:38, 26 Februarie 2011
Pentru recuperrarea ultimului salariu va puteti adresa ITM-ului in a carui raza isi are sediu fostul dvs angajator, Inspectiei Muncii - for superior ITM-ului si/sau instantei de judecata (Tribunalul in a carui raza aveti domiciliu).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Injurii si acuzatii fara dovada si dat afara de la locul de munca fara a se acorda drepturile cuvenite annytinu annytinu am fost vinzatoare la un magazin cu produse lactate,care functioneaza si in prezent fara autorizatie,si toate actele necesare,iar cind a venit ziua de salariu ... (vezi toată discuția)
Drepturi angajat eu_fac_viitorul eu_fac_viitorul Buna ziua, lucrez de 2 ani la un cabinet de analize medicale, cu CIM nedeterminat program part time. Avantajul era acela ca analizeele imi erau transmise pe ... (vezi toată discuția)
Reclamatie daadi04 daadi04 Buna ziua, Unde/cum se poate depune o sesizare privind o firma din Germania (patron roman) ce lucreaza cu oameni fara contract semnat, 244 ore pe luna, ... (vezi toată discuția)