avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Ridicare permis de conducere
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Ridicare permis de conducere

Nu ma pot duce personal pentru a ridica permisul de conducere ce mi-a fost suspendat.Am inteles ca trebuie o imputernicire pentru a merge alta persoana sa il ridice.Intrebarea mea este daca aceasta imputernicire trebuie facuta la notar sau doar semnata de mine.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:32, 19 Mai 2008
Acelei persoane ii trebuie procura facuta la notariat pentru a va ridica persmisul de conducere.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cu procura ptr a imi ridica cineva drepturile ContSters205948 ContSters205948 CIND imi ridica cineva salariul si imi preda echipamentul de la fostul angajator persoana imi da banii si eu declar la notariat unde am facut procura sa se ... (vezi toată discuția)
Procura necesara parasirii tarii cu un minor roocky roocky buna ziua.unde trebuie sa merg sa ma interesez daca procura notariala facuta de unul dintre parintii este valabila si nu este falsificata?va rog imi trebuie un ... (vezi toată discuția)
Permis de conducere suspendat verccety verccety buna seara....am si eu o intrebare eu am permisul suspendat si trebuie sa plec in afara daca nu mil ridic la timp ce se poate intampla?sau daca se duce o alta ... (vezi toată discuția)