Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Proprietar cu drepturi depline.
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Proprietar cu drepturi depline.

Buna seara.
As dori sa stiu care sunt formalitatile necesare ptr. ca asupra unui imobil mostenit de mine sa devina si sotul meu proprietar cu drepturi depline.
Puteti sa-i donati, prin act autentic notarial cota parte de 1/2 din imobil.
Insa, donatiile dintre soti sunt revocabile!