Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general FNUASS
Discuție deschisă în Contabilitate în general

FNUASS

Unde pot gasi cotele cu contributile la FNUASS datorate de o societate.
Ex. societatea mea are cod-ul CAEN 4624
Multumesc anticipat,
Cota pentru FNUASS este 0.85% din fondul brut de salarii realizat.
Popa Adrian, Contabil
Contributia pentru fondul de risc si accidente se plateste in functie de codul CAEN.
Contributiile angajatorului la fondul pentru accidente de munca si boli profesionale vor fi, incepand cu 2008, cuprinse intre 0,4% si 2%, aplicate asupra veniturilor brute lunare, contributii calculate in functie de clasa de risc si dupa Clasificarea activitatilor din economia nationala (CAEN).

[ link extern ]
ukzspan a scris:

Unde pot gasi cotele cu contributile la FNUASS datorate de o societate.
Ex. societatea mea are cod-ul CAEN 4624
Multumesc anticipat,

Cred ca trebuie sa reveniti cu precizari, deoarece FNAUSS apartine de casa de sanatate, si nu are nici o treaba cu ,codul caen.