Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... copie carte de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

copie carte de munca

Este normal ca la angajare sa se opreasca o copie a cartii de munca la ITM?
Multumesc!
Nu se opresc copii de pe carnetele de munca la ITM ... poate angajatorul sa faca acest lucru, nu si ITM-ul.
Daca nu ati fi depus aceasta copie,v-ar fi cerut-o cineva?