Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... DECLARATIE
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

DECLARATIE

Cine ma poate ajuta cu o declaratie tip .
De exemplu declar pe propria raspundere ca am carte de munca dar e la fostul loc unde am lucrat ,sint angajat la o firma noua si dureaza pina imi recuperec CM CUM FORMULEZ DECLARATIA?Si ca ma oblig ca in termen de ............. sa o aduc.
Declaratie,

Subsemnata, ..........................................., posesoare a CI/BI seria ...................., nr ................................., declar pe propria raspundere, cunoscand consecintele art.292 Cod Penal ca detin carnet de munca seria .................., nr. .................., carnet de munca care se afla la SC .................................., care nu a incheiat procedurile privind inscrierea in acesta a deciziei de incetare a activitatii si implicit de inchidere a activitatii.
Mentionez ca ma oblig sa depun la sediul societatii dumneavoastra carnetul de munca seria .........., nr ...................... , imediat ce imi va fi eliberat de la SC........................... .

Data Semnatura
sunt de acord cu George; art. 292 cod penal se refera la declaratii neadevarate
Multumesc , imi este de mare folos ,ma ajutat tare mult.